Veganski nacho sirček

Veganski nacho sirček je preprosta omaka, ki jo lahko uporabite na ogromno načinov. Naj bo to omaka za pomakanje čipsa ali zelenjave, omaka za testenine, dodatek k rižoti ali solatni skledi… meni pa se je tokat prilegla k domačim “perutničkam” iz cvetače. Dva preprosta in izjemno okusna recepta, ki prideta prav tako kadar kuhate le zase, kot kadar pričakujete goste.

Še ena ideja kako uporabiti veganski nacho so čolnički oziroma pečen sladek krompir.

• 1 JŽ soka limone
      • 1/2 čž dimljene paprike v prahu, (opcijsko)

• 1)

Krompir, čebulo in korenje najprej olupimo in narežemo na manjše koščke.

• 2)

Koščke zelenjave damo v lonec, dolijemo toliko vode, da je vse pokrito in kuhamo med 15 in 30 minut (manjši kot bodo koščki zelenjave, hitreje bo kuhana).

• 3)

Zelenjavo odcedimo in damo v blender skupaj z vsemi ostalimi sestavinami. Zblendamo do gladkega in po potrebi dodamo še vode, da dosežemo želeno konsistenco.

Za cvetačne perutničke (za 1-2 osebi)

• 1)

Svetačo umijemo in narežemo na primerno velike kose za “perutničke”. Položimo jih v srednje velik pekač.

• 2)

Čez perutničke prelijemo/posujemo vse preostale sestavine razen drobtin. Nato vse dobro premešamo, da so perutničke čim bolj prekrite z marinado. Pustimo marinirati cca 30 minut.

• 3)

Pred peko perutničke potresemo z veganskimi drobtinami in jih pečemo na 200°C 20-30 minut oziroma do želene zapečenosti skorjice. Postrežemo z načo sirčkom in svežimi začimbami.

Nasveti

→ Sol in poper dodajte po okusu – načo sirček po blendanju sprobajte in po želji dodajte še katero od sestavin, ki si je želite več.

→ Načo sirček spravimo v posodice s pokrovčkom in shranimo v hladilniku. Ko se bo ohladil, bo postal nekoliko trši, zato ga pred naslednjo uporabo pogrejte, da se ponovno raztopi.

→ Uporabimo lahko tako svežo kot zmrznjeno cvetačo – zmrznjena bo sicer nekoliko bolj “mokra” in rezultat ne bo tako hrustljav, kot pri uporabi sveže cvetače.

→ Marinado lahko seveda uporabite tudi za drugo hrano – tofu, seitan ali drugo zelenjavo.